Участь у проекті від Молдова-Інститут Лейпціг (MIL)

Студентів та аспірантів Мелітопольського державного університету імені Богдана Хмельницького запрошують взяти участь в осінній школі «Історична політика, конфлікти пам’яті, подолання минулого у Грузії, Росії, Білорусі, Україні та Молдові», яка відбуватиметься з 15 по 22 вересня 2019 року.

Організатор

В цьому році Молдова Інститут Ляйпциг (MIL) у співпраці з Факультетом Історії і Філософії Державного Університету Молдови (USM) та Чернівецьким Національним Університетом імені Юрія Федьковича організовує  осінню школу в рамках програми DAAD «Діалог Схід-Захід».

Учасники

Цільова група – грузинські, молдовські, українські, російські, білоруські та німецькі студенти, докторанти закладів вищої освіти у галузі гуманітарних і соціальних наук (зокрема історія, культурологія, журналістика та політологія), яких цікавить проблематика історичної політики і/або конфлікти пам’яті.

Постановка цілей і проблематика

Мета проекту – розглянути постсоціалістичну історичну політику та конфлікти пам’яті, а також подолати минуле в Україні, Молдові, Білорусі, Грузії та Росії.

Першорядні питання конфліктів щодо меморіальних ритуалів і святкувань, а також дискусія про жертв і катів. У рамках 8-денної осінньої школи повинна бути опрацьована історична політика на прикладі молдовських міст Кишинева, Комрата, Оргієва, Бендер і Тирасполя й українських Чернівців.

У рамках проекту, передовсім, будуть обговорені такі питання:

Які конфлікти пам’яті наявні у названих вище країнах?

Які групи й інституції беруть активну участь у політиці пам’яті?

Про які події пам’ятають і чому, а про які ні?

Наскільки політика може використовувати історію як інструмент?

Як опрацьовують минуле?

Який взаємозв’язок між опрацюванням та демократизацією?

Форми роботи

У рамках осінньої школи передбачені фахові доповіді, дискусії, відвідування урядових установ, бесіди з експертами та співробітниками організацій громадянського суспільства, зустрічі з очевидцями подій у Кишиневі, Комраті та Чернівцях, а також екскурсії до місць пам’яті/пам’ятників (жертвам Другої світової війни, Голокосту та депортацій). У центрі уваги доповідей, дискусій і візитів – погляди, думки й оцінки історичної політики.

Міжнародна осіння школа також дає змогу взяти участь у цій дискусії за допомогою власних дослідницьких внесків.

Фінансування

Проект фінансується DAAD із коштів Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (АА). Тому витрати, пов’язані з програмою, проживанням, харчуванням, а також кошти на приїзд та повернення покриває Молдова-Інститут Лейпциг (MIL).

Заявка

Для повноцінної заявки (німецькою, англійською, російською, румунською мовами) потрібні такі документи:

  • резюме в табличній формі без пропусків;
  • мотиваційний лист (1 сторінка);
  • дані про володіння мовами (у вільній формі, докладені у вигляді звичайної копії (сертифікати необов’язкові, але надають перевагу)).

Дедлайн : 30 березня 2019 р.

Заявки слід надсилати на електронну адресу: moldova@uni-leipzig.de 

Залишити відповідь