Відбулася презентація програми підтримки молодіжних інновацій для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України
03.06.2019 р. на базі Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького відбулася презентація програми підтримки молодіжних інновацій для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України. На презентацію були запрошені студенти МДПУ імені Богдана Хмельницького та молодь міста.
Відділ міжнародних зв’язків університету та викладачі кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та дошкільної освіти Житнік Т.С., Приладишева Л.М. приєднались до всеукраїнської команди з інформаційної підтримки даного проекту. Під час презентації, присутні також ознайомились з основами проектної діяльності та мали змогу запропонувати свої креативні ідеї як на місцевому, так і на локальному рівнях.
U-inn 2.0: RELOAD Restart Local Democracy (Перезапуск місцевої демократії) покликаний популяризувати теми та практики доброчесності та інклюзивності, демократії, захисту прав людини на локальному рівні, активізувати і підтримати молодіжні ініціативи, інноваційні проекти, які спрямовані вирішити конкретні проблеми чи реалізувати ідеї молодих людей з різних куточків України. Проекти мають відповідати тематиці конкурсу і використовувати інформаційні технології, креативні, нестандартні підходи для реалізації.
Партнерами проекту є : Міністерство молоді та спорту України, Державне агентство з питань електронного врядування, Мережа хабів громадянського суспільства в Україні, Центр розвитку інновацій, Громадська рада доброчесності, Freedom House в Україні, 1991 Incubator.
Інноваційні проекти на конкурс приймаються з 16 травня по 1 серпня 2019 року. Для подання власного проекту потрібно заповнити форму на сайті uinn.org.ua.
В рамках конкурсу U-inn 2.0: RELOAD приймаються ІТ та креативні рішення для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України. Ці рішення окрім технічної, креативної складової, обов’язково мають включати в себе комунікацію з громадянами/ками, їх залучення, взаємодію, з особливою увагою на молодь.
Для участі в конкурсі можна подавати ІТ-рішення такі як веб-сервіс, сайт, платформа, застосунок, портал, чат-бот, проекти з використанням штучного інтелекту чи аналізу даних, онлайн-ігри тощо.
Також на участь в конкурсу приймають креативні, нестандартні соціальні проекти (з використанням міжсекторальних, міждисциплінарних підходів, методів, інструментів ідеї та рішення, інтервенції, мистецькі, ігрові проекти).
Головне, щоб проекти відповідали тематиці конкурсу, критеріям та принципам конкурсу, принципам інновацій ПРООН, вирішували актуальну проблему чи запит в громаді, позитивно впливали на неї.
Проекти прийматимуться в основних тематичних номінаціях:
- відкритість, прозорість та підзвітність діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа;
- подолання конфлікту інтересів;
- впровадження та моніторинг етичних принципів діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа;
- залучення громадян/ок до контролю;
- вплив та подолання недоброчесних практик в діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа;
- подолання корупції;
- інше.
- залучення та доступ всіх громадян/ок до процесів прийняття рішень місцевою владою, громадськими організаціями та медіа;
- посилення соціального діалогу та порозуміння, видимості та залученості вразливих груп;
- просування і захист прав і свобод людини, в тому числі свободу слова, совісті, вираження поглядів, рівності;
- подолання дискримінації;
- інше.
Аверіна К.С.
Начальник відділу міжнародних зв’язків