Історія відділу
Відділ міжнародних зв’язків та проєктної діяльності
Відділ міжнародних зв’язків Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького було засновано у 2005р. З 2023р. назву відділу змінено на Відділ міжнародних зв’язків та проєктної діяльності. Очолює відділ доцент Гончарова О.А.
Основним вектором діяльності відділу міжнародних зв’язків є комплексний підхід до вироблення концептуальної моделі міжнародного співробітництва, яка націлена на входження в міжнародний освітній простір відповідно до критеріїв Болонського процесу; підвищення міжнародної академічної мобільності здобувачів вищої освіти, аспірантів та професорсько-викладацького складу; створення умов і забезпечення експорту освітніх послуг; розвиток системи якості освіти відповідно до міжнародних стандартів якості; участь у міжнародній валідації та акредитації освітніх програм.
Головна мета діяльності відділу міжнародних зв’язків та проєктної діяльності – пошук конкретних шляхів і засобів інтернаціоналізації усіх сфер діяльності університету, адаптація до єдиних вимог, критеріїв та досвіду науково-освітньої роботи провідних закордонних закладів вищої освіти та різного роду освітніх установ.
До основних напрямів діяльності відділу міжнародних зв’язків та проєктної діяльності відноситься розробка, організація, координація та здійснення заходів у сфері міжнародного співробітництва з питань освіти та науки, розширення й поглиблення зв’язків із закордонними партнерами; підготовка проектів міжнародних договорів, координація заходів, пов’язаних із виконанням зобов’язань за міжнародними договорами у галузі освіти і науки.
Необхідно зазначити, що наразі університет має 35 міжнародних угод про співпрацю з Польщею, Румунією, Молдавією, Болгарією, Австрією, Швейцарією, Туреччиною та іншими країнами. За 2022-2023н.р. було підписано угоди з Шуменським університетом «Єпископ Костянтин Преславський» (Болгарія), компанією ЗАТ ОРМЕ ІНВЕСТИСІЙОС (UAB ORME INVESTICIJOS) (Литва), Університетом STEKOM (Індонезія), Лодзьким університетом (Польща), Хантер коледжем університету Нью-Йорка (США), Фондом Калідріс (Франція), Державним університетом в Ельблонзі (Польща) та іншими освітніми на науковими установами.
Пріоритетним напрямом міжнародної діяльності університету є організація та підтримка академічної мобільності здобувачів вищої освіти та професорсько-викладацького складу університету, а саме: координація проектів академічної мобільності «Mobility Direct», «Erasmus+»; програм паралельного навчання та програм семестрового навчання для здобувачів вищої освіти; організація міжнародного науково-професійного стажування професорсько-викладацького складу, координація програм професійного стажування здобувачів вищої освіти.
В Університеті створені проєктні групи з числа науково-педагогічних працівників, які систематично працюють над поданням заявок щодо участі у різноманітних міжнародних програмах та проєктах, у тому числі «Еразмус+».
На сьогоднішній день в університеті реалізуються міжнародні проєкти, серед яких:
- Міжнародна програма Британської ради «Teaching English in the New Context (grades 7-9)», яка орієнтована на підготовку вчителів до викладання англійської мови в 7-9 класах Нової української школи та викладачів, які готують майбутніх вчителів англійської мови;
- Міжнародний проєкт Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні «Тeaсhing and Learning in Difficult Times»;
- Міжнародний проєкт ERASMUS+, Модуль Жана Моне «Strengthening the EU common values through the policy of multilingualism in the education and training of future teachers» («Зміцнення спільних цінностей ЄС через політику багатомовності в освіті та підготовці майбутніх учителів»);
- Міжнародний проєкт ERASMUS+ «Digital green university management based on best European practices»;
- Міжнародний проєкт ERASMUS+ «Universities-Communities: strengthening cooperation” в рамках ERASMUS Lump Sum Grants»;
- Міжнародний проєкт ERASMUS+ ERASMUS-EDU-2022-CBHE: CRED4TEACH – MOOC-based micro-credentials for teacher professional development (2022-2023);
- Міжнародний проєкт ERASMUS+ 101083203 Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine (BOOST) ERASMUS-EDU-202 (2022-2025);
- Міжнародний проєкт «EU4Youth: Сприяння зайнятості молоді та змінам в суспільстві через Соціальне Підприємництво».
Окрім того, університет здійснює співпрацю з Регіональним центром з охорони нематеріальної культурної спадщини (Республіка Болгарія) під егідою ЮНЕСКО.
Науково-педагогічні працівники університету постійно беруть участь у міжнародних наукових, науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах за кордоном, долучаються до програм науково-професійних стажувань.
Професорсько-викладацький склад університету є постійними членами різного роду міжнародних професійних спільнот та асоціацій (Міжнародна професійна організація викладачів англійської мови як іноземної TESOL, Mathematical Assotiation of America (MAA), USA. Університет багато років поспіль тісно співпрацює із Британською Радою в Україні.
МДПУ імені Богдана Хмельницького також пишається своїми здобувачами вищої освіти, які постійно обіймають призові місця на міжнародних конкурсах, олімпіадах та змаганнях. Так, здобувачі кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії взяли участь у «V Міжнародному двотуровому дистанційному фестивалі-конкурсі «Таланти України» (здобувачі ОП Хореографія: Жежулова А., Лапік Д., Гайченя А., Пірго А., Халач Д., Симоненко К., Буянова Н., Піморенко Ю.) (2022р.); у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Сузір’я талантів» (м.Ужгород. Україна), гран-прі у номінації «Вокальний жанр» отримала здобувачка Линенко В. (2022р.); у VII Міжнародному онлайн-конкурсі мистецтв «Grazioso», номінація «Академічний вокал», організатор конкурсу Caspi Art Sanat Ve Sanatsal (Туреччина), Рябушина Р. та Юлюгін В. посіли 1 та 2 місця відповідно (2022р.).
Здобувач вищої освіти 418-ф групи Скобліков Р. брав участь в українсько-польській програмі «Подвійний диплом», Вища лінгвістична школа, м.Ченстохово. Денисенко Є. (014.06 СО Хімія) здійснює паралельне навчання в Чехії у Masarykova Univerzita (Масариков університет) за спеціальністю «Вчитель хімії в шкільних закладах».
Таким чином, Відділ міжнародних зв’язків та проєктної діяльності Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького здійснює систематичну роботу щодо інтеграції університетської спільноти у світовий освітньо-науковий простір.
відділ_міжнародних_зв’язків_презентація