МДПУ в проєктах Erasmus+
Study Visit to the University of Genoa (Italy)
11 квітня 2023 року розпочалася координаційна зустріч учасників проєкту UNICOM (co-funded by the European Union), серед яких було представлено вісім закладів вищої освіти з різних регіонів України. МДПУ імені Богдана Хмельницького репрезентували проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Коноваленко та кандидат філологічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури Надія Акулова.
У межах програми заходу, фокус якого зосереджено на посиленні співпраці між університетами та громадами, розглянуто еволюцію італійської системи оцінювання якості вищої освіти AVA, національні особливості трансферу знань та гарантування їх якості; окреслено бачення і досвід реалізації третьої (соціальної) місії як європейськими, так і українськими університетами.
Внесок МДПУ в розвиток суспільства, активну співпрацю нашого університету з центральною і місцевою владою, громадськими організаціями детально розкрила Тетяна Коноваленко.
Другий день заходу завершився обговоренням закладами-партнерами робочого плану проєкту. Підсумки координаційної зустрічі буде підбито 13 квітня 2023 року.
Інтеркультурна освіта: обмін досвідом на міжнародному рівні
13-15 квітня 2023 р. в Університеті Генуї (Італія) в рамках проєкту Erasmus + KA 2 CBHE 101083077 “Universities-Communities: strengthening cooperation” (UNICOM) за співфінансування Європейського Союзу відбулась міжнародна конференція “Intercultural Education: daily life and crisis time”, до якої долучилися проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Коноваленко та кандидат філологічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури Надія Акулова.
У фокусі конференції були актуальні питання реалізації закладами вищої освіти України і Європейського Союзу суспільної місії. Науково-педагогічна спільнота закладів вищої освіти та громадських організації Італії, України, Латвії, Чехії, Німеччини, Шотландії, Казахстану, Індії презентували свої найкращі практики реагування на запити суспільства, особливості функціонування у мирний та воєнний час, шляхи співпраці ЗВО з громадами, роботодавцями, громадськими організаціями та іншими стейкхолдерами.
Надія Акулова присвятила свою доповідь візуальним практикам сьогодення, відображеним крізь призму війни, зокрема представила, яким чином сучасні реалії воєнного часу пронизують дитячу літературу, як автори апелюють до дитячої аудиторії, як ілюстрації в дитячих книжках системно і достеменно відображають суть війни як злочину проти людства.
Тетяна Коноваленко висвітлила досвід співпраці між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького та владою і громадами міста Мелітополя і Мелітопольського району. Презентація дозволила учасникам конференції побачити довоєнну ретроспективу інтеркультурного Мелітополя, ролі МДПУ імені Богдана Хмельницького у реалізації стратегічного розвитку громади; відчути виклики і проблеми окупованого міста та його і громади, розкиданої всією Україною та світом; зрозуміти потенціал об’єднання зусиль влади, закладів освіти і громади у воєнний час.
Конференція “Intercultural Education: daily life and crisis time” стала першим масштабним заходом в рамках реалізації проєкту UNICOM. Незабаром відбудеться ще ціла серія заходів, спрямованих на посилення суспільної місії ЗВО, зміцнення і згуртування громад.