Звіт про проведення

12 травня 2023 року о 14:00 на філологічному факультеті Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького в режимі онлайн було проведено круглий стіл «Зміцнення спільних цінностей ЄС через політику багатомовності в освіті та при підготовці майбутніх учителів». Захід відбувся в межах реалізації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне «Strengthening the EU common values through the policy of multilingualism in the education and training of future teachers» Project Jean Monnet 101083321 – SEUCV ETT – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH. Під час заходу було обговорено питання входження України в Євросоюз і європейський освітній простір, приведення українськіх освітніх стандартів у відповідність із європейськими, розповсюдження спільних цінностей ЄС. Засідання круглого столу також проводилось у межах VIІ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «Актуальні проблеми функціонування мови і літератури в сучасному полікультурному суспільстві», присвяченої 100-річчю МДПУ імені Богдана Хмельницького.

Під час заходу запрошені гості, викладачі, освітяни та здобувачі освіти ділилися думками щодо ролі, яку відіграють спільні цінності ЄС у формуванні сучасного українського суспільства; активно обговорювали вплив європейських цінностей на розвиток освіти в Україні; окреслили шляхи поширення загальноприйнятих в Європі цінностей і політики багатомовності.

Учасники продемонстрували обізнаність щодо питань, наданих для обговорення, уміння обґрунтовувати власну думку, підсумовувати сказане й робити загальні висновки.

Необхідно відзначити високий рівень підготовки здобувачів освіти, які прослухали теоретичну частину курсу з європейських цінностей, що проходить в межах зазначеного вище проєкту.

Загалом у заході взяло участь 46 учасників.