Семінар «Корекційно-розвиткова робота з дітьми з порушеннями мовлення в мультилінгвальму аспекті»

22 березня 2023 року у форматі ZOOM-конференції пройшов Науково-практичний семінар «Корекційно-розвиткова робота з дітьми з порушеннями мовлення в мультилінгвальму аспекті» при підтримці фонду Ж.Моне «Strengthening the EU common values through the policy of multilingualism in the education and training of future teachers» за міжнародною програмою Erasmus+.

До участі були запрошені: науково-педагогічні працівники, аспіранти та здобувачі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, вчителі-практики загальноосвітніх і спеціалізованих освітніх закладів, вихователів, логопедів дошкільних навчальних закладів.

Організаторами заходу виступили науково-педагогічні працівники кафедри початкової і спеціальної освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Учасники семінару під час прямого ефіру обговорили актуальні проблеми освіти дітей з особливими потребами в Україні в мультилінгвальму аспекті, закцентували увагу на обміні інформацією та інтегруванні зусиль учених, освітян, практиків України щодо проблем спеціальної й інклюзивної освіти.

Присутні мали змогу ознайомитись з наступними напрями роботи:

Теоретичні підходи до корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають мовленнєві порушення в Україні та зарубіжжі в мультилінгвальму аспекті.

Досвід діяльності дошкільних та закладів загальної середньої освіти.

Актуальні проблеми спеціальної й інклюзивної педагогіки та психології.

Медико-психолого-педагогічний супровід у корекційно-розвитковій роботі з дітьми, які мають мовленнєві порушення.

Були заслухані доповіді:

Гончарова Ольга на тему: «Європейські цінності у викладанні мов»;

Шевченко Юлія на тему: «Білінгвізм як чинник порушення звуковимови у дітей»;

Житнік Тетяни на тему: «Особливості корекційно-розвивальної роботи з дітьми в умовах змін освітнього, соціального та культурного середовища»;

Свириденко Ганни на тему: «LEGO-конструювання як засіб корекції дискалькулії у молодших школярів»;

Таган Людмили на тему: «Проведення нетрадиційної артгімнастики з дітьми з порушеннями звуковимови»;

Федотової Єлизавети на тему: «Корекційно-розвиткова робота в інклюзивному середовищі закладу загальної середньої освіти»;

Бабанюк Тетяни на тему: «Особливості формування та розвитку зв’язного мовлення учнів початкової школи»;

Мороз Наталі на тему: «Особливості розвитку вищих психічних процесів дітей з мовленнєвими порушеннями як соціально-педагогічна проблема»

Сухомлінової Анастасії на тему: «Міждисциплінарний підхід до навчання учнів молодшого шкільного віку з ООП у форматі STEM-освіти»;

Ковальчук Ірини на тему: «Корекція мовленнєвого дихання»;

Нахалової Ольги на тему: «Нейроігри для дітей з порушеннями мовлення»;

Остапчук Людмили на тему: «Формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дитини дошкільного віку з загальним недорозвитком мовлення»;

Солод Дарії на тему: «Закінчився семінар позитивними відгуками від учасників та побажанням найдальшої плідної праці колективу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького».

У ході заходу слухачі отримали поради фахівців щодо організації різних видів корекційно-розвиткової роботи з дітьми з порушеннями мовлення в умовах інклюзивного середовища. Всі учасники мали можливість поспілкуватись, обмінятись досвідом роботи та отримати відповіді на запитання, які виникали під час роботи семінару.

За відгуками присутніх, вони високо оцінили рівень проведеного заходу та отримали багато корисної інформації.