Китайська Народна Республіка

Навчання у Китаї

Відомий своєю унікальною культурою та традиціями Китай є однією з не багатьох країн, економічний ріст яких лише трохи уповільнився під час світової економічної кризи.

Зростання промислового виробництва і економіки пред’являють високі вимоги до якості освіти, а інвестиції, які китайський уряд направляє в освітні програми сягають до 4% ВВП КНР.

Сьогодні Китайські вищі навчальні заклади запрошують до себе іноземних студентів на навчання на перший курс (бакалаврат), а також на програми стажування і навчання студентів старших курсів, навчання в магістратурі, докторантурі (аналог вітчизняної аспірантури).

Одна з особливостей навчання в Китаї – значна перевага в програмах вузівської освіти прикладних і природно-технічних дисциплін (близько 60% студентських місць, проти 14% у США, 18% в Голландії, 22% в Таїланді, 26% в Японії, 30% у Малайзії).

У Китаї діє стандартна трирівнева програма підготовки:

1. Бакалаврат. Термін навчання – 4 – 5 років. Після успішного закінчення цього етапу випускники одержують закінчену вищу освіту з присвоєнням ступеня “Бакалавр”. Контроль знань у ВНЗ Китаю здійснюється тільки в екзаменаційній формі, заліків немає. Іспити проводяться письмово (у формі тестів) по кожному предмету, на вирішення яких дається приблизно по дві години. Питання для підготовки заздалегідь не надаються. Предмети поділяються на обов’язкові та факультативні. Якщо за семестр набрано достатню кількість балів, то студент переводиться на наступний курс. У ВНЗ Китаю немає такої форми навчання як семінари, за винятком таких предметів, як, наприклад, англійська мова. У Китаї видається загальний для всіх ВНЗ підручник з кожного предмета, і тільки він рекомендований Міністерством освіти. Існують і інші підручники, але базовий – тільки один.

2. Магістратура. Термін навчання – 2-3 роки. Після успішного закінчення цього етапу випускники одержують закінчену вищу освіту з присвоєнням ступеня “Магістр”.

3. Докторантура (аналог вітчизняної аспірантури). Термін навчання – 2-4 роки. Після успішного закінчення цього етапу випускники одержують закінчену вищу освіту з присвоєнням ступеня “Доктор”.

Гранти уряду Китаю для навчання у ВНЗ

Уряд Китайської Народної Республіки надає 54 стипендії українським студентам для навчання за освітніми рівнями “Бакалавр”, “Магістр”, “Доктор філософії” та “Стажер” (мовне стажування).
МОН України до 05.02.2021 року прийматиме заявки в електронному та паперовому форматах. Перелік документів на фото.
Детальна інформація щодо отримання стипендій розміщена на сайтах Стипендіальної Ради Уряду КНР www.csc.edu.cn/studyinchina або www.campuschina.org та в інформаційних матеріалах Посольства КНР в Україні.